Ahşap Merdiven

Ahşap Merdiven Basamağı

Ahşap Merdiven Korkuluğu

Ahşap merdiven basamağı sağlıklı malzemelerden üretilmiş olduğu için günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bununla beraber tercih edilmesinin tek sebebi sağlıklı olması değildir. Ahşap merdiven basamakları sağlıkla beraber gelen estetiği bünyesinde barındırmış olmasından ötürü de yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Farklı modellerde kesim yapılabilmesi, kaliteli ve yıllar boyunca aynı kalan yapısı, istenen renkte boyanabilmesi ve üzerine işleme yapılabiliyor olması, ahşap kullanılarak üretilen merdivenlerde farklı tasarımlar yapılabilmesine olanak vermektedir.

Ahşap Merdiven Basamağı

İsterseniz küpeşte ve korkuluğunuzu ahşap dışında bir malzemeden yaptırarak estetik zevkinizi ortaya koyabilir ya da ahşap basamaklara ahşap korkulukların eşlik etmesini tercih edebilirsiniz.

Tabi ahşap merdiven basamaklarının bu avantajlarından yararlanabilmek için alanında uzman bir firmayı tercih etmek gereklidir.

Ahşap Merdiven BasamağıYMY Ahşap olarak bizler 30 yıllık tecrübe ve deneyimlerimizde profesyonel bir şekilde hizmet veriyoruz. Basamaklarımızı en kaliteli malzemelerden üreterek sizlere uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım keyfini yaşatıyoruz. Ahşap basamaklarımızın sizler için sunmuş olduğu özelliklerden bazıları şu şekildedir:

 • Oldukça hafif bir yapıya sahiptirler.
 • Doğal ahşap görüntüsü sayesinde kullanmış olduğunuz alana çok daha estetik bir görünüm kazandırır.
 • Ortama çok sıcak ve samimi bir hava katar.
 • Uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım sağlar.
 • Bulunması çok kolay olan bir malzemedir.
 • İşlenmesi çok kolay olan bir malzemedir.
 • Bakımı ve temizliği oldukça kolaydır.
 • Çok sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Ahşap Merdiven Modelleri

Ahşap merdiven modelleri belirli aralıklı ahşap taşıyıcı ve basamaklardan oluşan, dikey hareketlilik sağlayan yapı elemanlarıdır.

Genel özellikleri itibariyle diğer malzemelerden üretilmiş olan merdivenler ile aynı olsalar da, kullanılan malzemeye göre değişik yapım teknikleri ve şekiller de uygulanabilmektedir.

Ahşap Merdiven Modelleri

YMY Ahşap firması olarak sizler için pek çok modelde ve renkte ahşap merdiven sunuyoruz. Sunmuş olduğumuz ahşap merdiven modellerinden bazıları şu şekildedir:

 • İki kollu sahanlıklı düz merdiven modeli
 • Dönüşlü merdiven modeli
 • Tek kollu sahanlıksız düz merdiven modeli
 • Ahşap dar alan merdiven modeli
 • Beton malzemenin üstüne yapılan ahşap kaplama merdiven modelleri (beton merdivenin ahşap rıht ve basamaklarla kaplanması ile yapılan merdivenlerdir.)
 • Çift omurgalı (yanaklı) yapılan merdiven modelleri (Basamakların her iki yanda omurgaya bağlanarak üretilmiş olduğu merdivenlerdir.)
 • Ortadan omurgalı yapılan merdiven modelleri (Basamaklar ortadan omurgaya bağlanmıştır. Basamaklar rıhtsız ya da rıhtlı yapılabilir. Omurgalar çoğu zaman metal olmasına karşın, ahşaptan da yapılabilir.)

Ahşap merdiven modellerimizin açık meşe, koyu meşe, açık maun, koyu maun, kayın, ıroko, çam, akçaağaç, açık kestane ve koyu kestane gibi pek çok renk seçeneği bulunmaktadır.

Ahşap Merdiven ModelleriAhşap merdiven yapımında kullanmış olduğumuz ağaçlar, renk ve doğal dokusu ile yapılarımıza ayrı bir estetik görünüm katmaktadır. Aynı türden ağaçlar olsa bile ağaç farkından ötürü renklerinde, duruşunda, kalitesinde ve desenlerinde bazen değişiklikler olabilmektedir.

Ahşap Merdiven Basamağı Fiyatları

Ahşap merdiven basamağı fiyatları istediğiniz renge, modele, desene, merdivenin yapılacağı yere, merdivenin uzunluğuna ve bazı özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. YMY Ahşap firması olarak uygun fiyatlı ahşap merdiven basamağı sunarak sizleri her zaman memnun ediyoruz.

Ahşap Merdiven Basamağı FiyatlarıUygun fiyata kaliteli ürünlerimizi sunarak adımızdan sık sık söz ettiriyoruz. Dönem dönem kampanyalar yaparak da avantajlı tekliflerimizden en iyi şekilde faydalanmanızı sağlıyoruz.

Ahşap merdivenlerimizin bakımlarını ve temizliklerini gerektiği şekilde yaparak 80-100 yıl kadar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede yeni merdiven yaptırma masrafından da kurtulmuş olursunuz.

Ahşap merdivenlerimizin bakımı ve temizliği oldukça kolaydır. Silme işlemi yapmadan önce; üzerindeki tozların süpürge, elektrikli süpürge vb.

Ahşap Merdiven Basamağı FiyatlarıAletler ile detaylı bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Kesinlikle içerisinde Amonyak bulunan (sabunlu ya da deterjanlı bezler) malzemeleri ile silinmemelidir. Kuru ve pamuklu yumuşak bezlerle ya da mobilya temizleme spreyleri ile silinmelidir.

Bu şekilde temizlendiğinde, hem cilanızı hem de ağacınızı korumuş olursunuz. Merdivenlerin bakımı için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Güzel kullanıldığında ve temizliğine dikkat edildiğinde uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım keyfini sizlere sunacaktır.

Ahşap merdiven basamak modellerimiz ve fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için dilediğiniz zaman bize ulaşım sağlayabilirsiniz. Sizlere hızlıca dönüş yaparak ürünlerimiz hakkında detaylı bir şekilde bilgi veriyoruz. Ortak bir fiyatta anlaşma sağlayarak ekonomik açıdan destek oluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir