Ahşap Merdiven

Ahşap Döner Merdiven

Ahşap Dublex Merdiven Modelleri

Ahşap döner merdiven, ahşap merdiven üretiminde tercih edilen başlıca modellerden biridir.

Merdiven üretiminde ahşap kullanımı oldukça yaygındır. Estetik ve modern bir görünüm oluşturan ahşap merdivenler genellikle yapıların içinde kullanılır.

Yapı içinde dekorasyonu da olumlu etkileyen merdiven, diğer mobilya modelleri olan koltuk, masa sandalye vb türü farklı modellerde tasarlanarak üretilmektedir. Döner merdiven modeli özellikle dubleks ev ve işyerlerinde tercih edilmektedir.

Alt kat ile üst kat arasında birleştirme görevi gören merdiven türü bir direk etrafında merdiven basamaklarının yerleştirilmesiyle oluşturulur.

ahşap döner merdiven

Döner merdiven modeli kullanıldığı alanda modern bir görünüm oluşturur. Klasik merdivenler kullanmak istemeyen, daha estetik bir merdiven tasarımı isteyen yapı sahipleri bu modeli güvenle tercih edebilir. Ahşap kullanılarak üretilen merdiven modeli şık olduğu kadar sağlam ve uzun ömürlüdür.

Ev ve işyerlerinde kullanılan bu merdiven türü çok katlı yapılarda kullanılır. İki ve ikiden fazla kattan oluşan yapılarda katlar arasında geçişi sağlamak amacıyla döner merdiven kullanılmaktadır. Ahşap kullanımıyla üretilen merdiven modeli insan sağlığına uygundur.

ahşap döner merdiven

Nefes alan ahşap sayesinde merdivenler sağlığa zararlı herhangi bir unsur barındırmaz. Tamamen doğal olan ahşap merdivenler farklı ölçülerde ve tasarımlarda üretilebilir. Ahşap merdiven hizmeti almak için profesyonel ekipten destek almak önemlidir.

Döner merdiven üretimi yapan firmamız sektörün önde gelen ismi olarak profesyonel hizmet vermektedir. Evinizde veya işyerinizde katlar arasında geçişi sağlamak için ahşaptan üretilen döner merdiveni tercih edebilirsiniz.

Ahşap Döner Merdiven Modelleri

Ahşap döner merdiven modelleri farklı tasarımlarda üretilmektedir. Döner merdivenler klasik merdivenlere göre farklı kullanım alanına sahiptir.

İki ve ikiden fazla kattan oluşan ev ve işyerlerinde kullanılır. Çok katlı yapılarda katlar arasında geçişi sağlamak için kullanılan döner merdivenler özel tasarımdır.

Ahşap Döner Merdiven Modelleri

Klasik merdivenlerin kullanım alanı daha geniştir. Döner merdivenler ise yapı içerisinde estetik bir görünüm oluşturmak için tercih edilir.

Döner merdiven modelleri geniştir. Modellerde genellikle tek direk kullanılır. Direk etrafında merdiven basamakları döner şekilde yerleştirilir.

Modeller birbirine benzer özelliklerde olsa da farklıdır. Direk genişliği modelden modele değişmektedir. Basamakların arasındaki mesafe ve basamak boyutu da değişiklik göstermektedir.

Döner merdivenlerin basamakları genellikle papatya yaprağına benzetilir. Basamakların direğe birleştirilen kısımları dardır. Basamaklar direkten uzaklaştıkça genişler.

Basamaklar sivri uçlu olabildiği gibi oval kesim de olabilir. Döner merdiven tasarımında basamaklar genellikle ahşap renklidir.

Merdivende kullanılan diğer parçalar ise ahşap renk olabileceği gibi farklı renklerle de üretilebilir. Merdivenler genellikle beyaz, siyah ve gri renkte üretilmektedir.

Çelik taşıyıcı etrafına yerleştirilen basamaklar farklı özelliklerde olabilir. Basamak özellikleri modelin belirlenmesinde etkilidir. Yapı içinde hangi merdiven modelinin kullanılacağı ise bazı özellikler doğrultusunda belirlenmektedir. Bu özellikler:

  • Merdiven için ne kadar boşluk ayrıldığı
  • Merdiven yüksekliği
  • Basamak sayısı
  • Basamak genişliği

Bu özellikler doğrultusunda yapı için en uygun merdiven modeli belirlenmektedir.

Ahşap Döner Merdiven Fiyatları

Ahşap döner merdiven fiyatları değişmektedir. Fiyatlar belirli özelliklere bağlı olarak değişir. Merdiven fiyatları belirlenirken dikkat edilenler:

  • Merdiven modeli
  • Merdiven ölçüleri
  • Basamak özellikleri

Merdivenler tasarımına ve üretildiği malzemeye göre modellere ayrılır. Döner merdivenler de kendi içinde farklı modellere ayrılmaktadır.

Ahşap Döner Merdiven Fiyatları

Merdiven fiyatları modelden modele değişmektedir. Her model için belirli bir fiyat aralığı vardır. Merdiven ölçülerine ve basamak özelliklerine bağlı fiyat değişikliği görülmektedir. Merdiven yüksekliği, basamak sayısı ve genişliği fiyatları etkiler.

Aynı zamanda merdiven üretiminde hangi malzemelerin kullanıldığı da önemlidir. Merdiven modelleri genellikle beyaz, siyah ve gri renklerde üretilir. Merdiven basamakları ahşap renklidir. Merdivende kullanılan çelik taşıyıcı farklı renklerde üretilmektedir.

Döner merdivenler yüksek kaliteye sahip malzemelerle üretilir. Merdiven üretiminde her zaman birinci sınıf kaliteye sahip malzemeler kullanılmaktadır. Standart özelliklerde üretilen merdivenler gelen sipariş üzerine yeniden boyutlandırılır.

Ahşap Döner Merdiven Fiyatları

Çok katlı yapılarda kullanılan döner merdivenler profesyonel ustalar eşliğinde üretilmektedir. Merdivenler üretildikten sonra özenle kurulur. Fiyat – performans değerlendirmesi yapıldığında tüm merdivenler doğru fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Yüksek kaliteye sahip bu merdivenler uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Merdiven modelleri sağlam yapıya sahiptir.

Dayanıklı özelliği sayesinde kolay hasar almayan merdiven modelleri her bütçeye uygun üretilmektedir. Kullanım alanınıza uygun tasarımı güvenle satın almak için sizler de modelleri inceleyebilirsiniz. Döner merdivenler sayesinde yapı içinde estetik bir görünüm oluşturabilir, katlar arasında güvenli geçiş sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir